Розширення деревообробного виробництва

Приватне підприємство «Форест-Україна» виконує роботи по реконструкції існуючих будівель та споруд, в тому числі з метою розширення виробництва. Розширення виробництва – досить складний процес, який потребує детального планування.

В червні 2022 року деревообробне підприємство «ОДЕК» в смт. Оржів, Рівненської області, замовило технічне обстеження несучих конструкцій цеху тріски. На основі обстеження був сформований «Звіт за результатами технічного обстеження будівлі цеху приготування тріски ТОВ “ОДЕК Україна” у смт. Оржів по вул. Заводська, 9 в Рівненській області». Висновок полягав у необхідності проведення комплексу робіт щодо реконструкції будівлі.

Як компанія «Форест-Україна» виконала замовлення

Після формування звіту щодо технічного обстеження компанія «Форест-Україна» склала план робіт, який передбачав виконання наступних демонтажних та підготовчих робіт до початку реконструкції:

 • демонтаж застарілого обладнання, яке давно не використовувалось;
 • виїмка тріски з металевого бункеру;
 • демонтаж металевого бункеру для зберігання дерев’яної тріски, ємність бункеру склала понад 1000 м3;
 • демонтаж залізобетонного перекриття по металевих колонах на відмітці +4,000;
 • демонтаж покрівельних плит із залізобетону 3*6м;
 • демонтаж аварійних стінових панелей;
 • дробіння бетонного бою щоковою дробаркою.

Виконання робіт фахівцями «Форест-Україна» було проведено за такими етапами:

 1. Демонтаж будівель та конструкцій за допомогою екскаваторів-руйнівників, які були додатково оснащені гідроножицями та гідромолотом.
 2. Демонтаж стінових та покрівельних плит з використанням альпіністського спорядження, що дозволило Замовнику досягти суттєвої економії на механізмах.
 3. Розбивання монолітних залізобетонних конструкцій за допомогою гідромолота. Це підготовка бетонного бою до процесу дробіння.
 4. Відокремлення металевих конструкцій від бетону.
 5. Дробіння будівельного бою.
 6. Вивезення та утилізація сміття за межі будівельного майданчика, а саме: руберойду, дерева, скла та залишків інших матеріалів.

Переваги дробіння будівельного бою разом із «Форест-Україна»

Фахівці компанії «Форест-Україна» є визнаними спеціалістами у сфері рециклінгу ‒ переробці будівельного сміття. Автопарк компанії налічує необхідну спецтехніку, включно з мобільними дробарками, які призначені для виконання дробіння.

Переробка будівельного бою за допомогою мобільного обладнання дозволяє замовникам «Форест-Україна» розраховувати на такі основні переваги:

 1. Економію часу. Таким чином звільняється будівельний майданчик, що значно спрощує пересування по ньому спеціалістів та спеціальної техніки.
 2. Економію фінансів. Замовнику не потрібно використовувати транспортні засоби для вивезення залізобетону, цегли та інших матеріалів, адже їх тепер можна перероблювати прямо на будівельному майданчику.
 3. Можливість повторного використання сировини. Якість вторинної сировини приблизно така ж як у граніту, а ціна вдвічі менша. Отриманий щебінь можна використовувати для будівництва доріг, влаштування щебеневих основ, як наповнювач для бетону чи інших будівельних матеріалів.

Як відбувався процес дробіння будівельного бою на підприємстві «ОДЕК»

В межах рециклінгу процедура дробіння передбачає виконання таких етапів:

 1. Фахівці «Форест-Україна» визначають придатність будівельного матеріалу до повторного використання.
 2. Великі залишки із залізобетону готуються до процесу дробіння за допомогою екскаваторів.
 3. Будівельний бій завантажується в бункер мобільної дробарки і перероблюється на щебінь.
 4. Залізобетон очищується від залишків металу за допомогою магнітного сепаратора.

Про компанію «ОДЕК»

Компанія «ОДЕК» була заснована в 1998 році. За більш ніж 20 років діяльності підприємство значно виросло. Продукція компанії має популярність у замовників як всередині країни, так і за її межами. Якщо говорити про обсяги виробництва, «ОДЕК» є найбільшим виробником фанери в Україні, зокрема і березової фанери (ламінованої та неламінованої).

«ОДЕК» дійсно велике підприємство, на якому працює біля 1700 працівників. Річне виробництво фанери становить 90 тисяч кубічних метрів, що складає 50% від всього виробництва фанери в Україні.

Для виробництва власної продукції завод компанії використовує тільки сучасне обладнання для деревообробки, яке гарантує високу якість виконаних робіт. У виробничих цехах можна знайти станки від компаній: Raute, Steinemann, Holzma, Schwabedissen (Wamhoff), PlyTec, Kuper, Pagnoni Impianti, Weeke тощо.