Як проводиться демонтаж зруйнованих будівель у південних та східних регіонах України? Процес тривалий та складний. Він вимагає значних зусиль та ресурсів, але це необхідний етап для відновлення зруйнованих через воєнні дії міст та повернення до нормального життя. Саме демонтажні роботи — перший крок з підготовки територій для майбутньої забудови та забезпечення домівкою людей, які втратили оселі.
Компанія «Форест-Україна» робить власний внесок у відбудову країни. У цій сфері її головний напрямок — демонтаж будинків, пошкоджених внаслідок військових дій. Роботи з відновлення України охоплюють території південних та східних регіонів.
Масштаби демонтажних робіт
Від втручань снарядів постраждало багато будівель. Тепер вони потребують відновлення. Спеціалісти компанії «Форест-Україна» знають, як відбувається знесення аварійних споруд будь-якого призначення. До основних типів об’єктів, що підлягають демонтажу, відносять:
- житлові будинки — приватні, багатоповерхівки;
- промислові підприємства — ангари, цехи;
- торгівельні центри — павільйони, палаци;
- навчальні та медичні заклади — клініки, лікарні, школи, дитячі садки тощо.
Залежно від розміру споруди та її архітектурних особливостей, спеціалісти компанії підпирають найбільш раціональні методи демонтажу будівель.
Організація процесу демонтажу
Професійне вивчення особливостей об’єкта, з урахуванням можливих невидимих під час першого огляду труднощів, підвищує ефективність низки профільних операцій. Складання чіткого плану з переліком необхідного обладнання, техніки, інструменту, кількості працівників у бригаді та додаткових засобів безпеки — гарантія швидкого виконання поставлених завдань.
Перед безпосереднім початком робіт важливо провести ретельну експертизу щодо запасу міцності конструкцій, які потребують зносу, та наявності або відсутності матеріалів, схильних до вибуху або несподіваного загоряння за легкого нагрівання. Після цього також можна приблизно визначити, скільки коштує демонтаж будинку.
Для оптимізації проведення знесення варто заздалегідь розрахувати кількість техніки, машин для вивезення будівельного сміття та типу огороджувальних споруд. До процесу можуть бути залучені екскаватори та бульдозери з різним навісним обладнанням — відбійні молотки, навантажувальні та планувальні відвали, інші.
Головні моменти під час того, як відновлюють зруйновані будівлі, — безпека під час їх знесення та розбирання внутрішніх комунікацій. Перед початком робіт співробітники отримують детальний інструктаж щодо низки заходів, спрямованих на захист їх здоров’я та запобігання негативного впливу на навколишнє середовище. Суворе дотримання правил безпеки допомагає уникнути виникнення аварійних ситуацій на будівельному майданчику.
Сортування та утилізація будівельних відходів
Під час демонтажних робіт важливо знати, що таке сортування будівельних відходів. Багато матеріалів можна використовувати повторно під час зведення нових споруд. Це дозволяє зекономити на вивезенні мотлоху, купівлі та доставки цегли, газобетонних блоків, армованого металу. Також ретельне сортування відходів допомагає в дотриманні екологічних стандартів, скорочує витрати на утилізацію будівельного сміття після війни. Варто дізнатися про особливості переробки різних матеріалів.
Цегла — важливий атрибут будівництва
Після демонтажу можна використовувати цеглу для будівництва невідповідальних конструкцій. З неї ставлять внутрішні перегородки, зводять тимчасові підсобні приміщення. За допомогою вторинної цегли розширюють дверні та віконні прорізи, закладають непотрібні ніші, вирівнюють підлоги.
Бетон різних фракцій
Роздроблені на фрагменти опорні стіни застосовують під час заливання стяжки. Це дозволяє знизити витрати будівельних матеріалів, з яких замішують цементний розчин. За допомогою вторинного бетону нівелюють великі перепади рівня перекриттів.
Дерево, не пошкоджене пожежами
Деревину теж не обов’язково вивозити. Її можна використовувати для монтажу поручнів та сходових огорож або здати на підприємство з виробництва стружкових плит. Дерево, що залишилося після демонтажу, підходить для посилення покрівлі, реставрації віконних рам та дверей.
Також можна сортувати зняті в процесі пластикові елементи облицювання та інженерних комунікацій. Велика частина їх підійде для переробки в гранульовану сировину, з якої надалі виготовляють продукцію з певними експлуатаційними властивостями. Решта полімерних відходів, які не придатні для вторинного матеріалу, вивозять для спалювання на полігони, призначені для утилізації. Туди ж переміщують азбестові речовини, що підлягають глибокому похованню.
Дотримання екологічних стандартів
Ліквідація відходів — важливий етап демонтажу будівель, зруйнованих внаслідок воєнних дій. Він вимагає дотримання встановлених законодавством норм. Своєчасне сортування та вивезення демонтажного сміття запобігає забрудненню навколишнього середовища. Екологічно безпечні матеріали доцільно використовувати вдруге. Відходи, що містять шкідливі речовини, повністю утилізують на спеціально підготовлених полігонах.
Є декілька видів переробки будівельного мотлоху. Залежно від його типу застосовують компостування, енергетичну утилізацію, поховання під товстими шарами грунту, рециклювання. Для кожного методу передбачені певні правила та екологічні норми, які вимагають суворого дотримання технологічного процесу.
Значення демонтажу для відновлення регіонів
Демонтаж — перший крок для відновлення південних та східних регіонів. Це шлях, спрямований на звільнення територій для нового будівництва. Завдяки спеціальним програмам, воно відбувається відразу після поліпшення безпекової ситуації в постраждалих містах. Такі заходи підсилені економічним ефектом (створення робочих місць, залучення інвестицій у відбудову тощо).
Демонтажні роботи відіграють одну з вирішальних ролей у відбудові країни. Саме тому компанія «Форест-Україна» бере активну участь у цьому процесі. Експерти у сфері будівництва, вони знають послідовність етапів та що робити із будівельним сміттям після демонтажу. Якщо ви — представник забудовника або організації, що займається відновленням України, запрошуємо до співпраці!