Демонтажні роботи — це важливий етап під час ремонту або реконструкції. Цей відповідальний процес вимагає ретельної підготовки та професійного підходу. Правильна організація демонтажу допомагає уникнути несподіваних проблем і витрат. Його проводять з різних причин — коли планують косметичний або капітальний ремонт житлових приміщень, реставрацію чи реконструкцію будівель. Як для приватних осіб, так і для підприємств важлива ціна демонтажних робіт та факторів, які на неї впливають. Точна оцінка витрат дозволяє визначити бюджет та уникнути прихованих платежів. Розібратися в тонкощах розрахунків вартості допоможе компанія «Форест-Україна» — експерт у сфері будівельних послуг.
Види демонтажних робіт
Демонтажні роботи — невіддільна частина будь-якого будівництва або ремонту на місці об’єктів, які раніше були в експлуатації. Але напрямки та обсяг операцій в конкретних випадках різні. Види демонтажних робіт — один із найважливіших факторів, що впливає на формування вартості. Тож слід ознайомитися з ними детальніше.
Повний демонтаж будівель
Повний демонтаж житлових, офісних або промислових будівель необхідно починати з підготовчого етапу. Перед початком робіт слід перекрити стороннім особам доступ на територію, прилеглу до ділянки, де розташоване спорудження. Повний демонтаж включає декілька видів операцій — видалення внутрішніх перегородок, розбирання покрівлі та зняття міжповерхових перекриттів, злам опорних стін будівлі.
Частковий демонтаж
Коли немає потреби повністю руйнувати будову, можна провести її реконструкцію після часткового демонтажу (для оновлення внутрішнього планування). Такі роботи передбачають ламання міжкімнатних перегородок, розбирання покрівлі, видалення старої сантехніки, водопровідних труб та електропроводки. На фінальному етапі — винос та вивезення сміття.
Демонтаж внутрішніх комунікацій
Для видалення комунікацій всередині приміщення необхідно перекрити подачу до них робочого середовища (газу, води, струму тощо). Перед усуненням електропроводки відключають будівлю від централізованої енергетичної магістралі, також вимикають воду на загальному стояку, зупиняють функціонування вентиляційного обладнання.
Спеціалізований демонтаж
Сюди відносять спеціалізовані роботи з руйнування твердого покриття доріг, фундаментних опор та металевих конструкцій. Такі операції повинні проводити майстри з навичками застосування профільного інструменту. Специфічні процеси вимагають використання додаткового обладнання й чіткого дотримання низки технологічних інструкцій.
Основні фактори, що впливають на вартість демонтажу
Під час формування кошториса на демонтажні роботи в Україні враховують:
- тип та обсяг робіт (повний чи частковий демонтаж, розміри об’єкта);
- матеріал будівлі (бетон, цегла, дерево, метал);
- доступність спецтехніки (необхідність використання кранів, екскаваторів, гідромолотів);
- обсяг підготовчих робіт (отримання дозволів, оцінка стану будівлі);
- тип обробки та утилізації сміття (вивіз, сортування, перероблення).
Також важлива локація об’єкта — його віддаленість від інфраструктури та особливості місцевості).
Орієнтовні ціни на демонтаж в Україні
Розуміючи, від яких факторів залежить ціна, можна зробити висновок — чим глобальніший обсяг завдань на об’єкті, тим більша вартість демонтажних робіт. Щодо окремих операцій, тут все залежить від їх складності. Для прикладу приведемо приблизний діапазон цін на деякі види демонтажу в грн/м³:
- цегляна стіна — 450–750;
- бетонна стіна — 1500–1900 (іноді вище, якщо армований бетон);
- залізобетонні фундаменти — 800–1400;
- плитка — 150–300 м²;
- стяжка — 200–400 м²;
- металеві конструкції — 2760 т.
Незалежно від того, які виконують типи демонтажних робіт, замовник окремо оплачує виніс та вивіз будівельного сміття. Ціна цієї послуги залежить від об’єму та відстані до місця утилізації. Приблизна вартість виносу — 500–2000 грн/м³, вивозу — 150–300 грн/т. Ціна вивозу залежить від того, яка вантажоспроможність залученого транспорту (2–16 тонн) та скільки ходок він від’їздить. Перелічені умови впливають на формування кошториса. Для прикладу розберемо два випадки.
Розрахунок демонтажу залізобетонних фундаментів (20 м³)
Демонтаж залізобетонного фундаменту — 20 м³ ⋅ 1400 грн/м² = 28 000 грн. Навантаження та вивіз сміття — 20 м³ ⋅ 300 грн/м³ = 6000 грн. Тож, загальна вартість: 28000 + 6000 = 34000 грн.
Розрахунок демонтажу промислової будівлі (36×60х24 м)
В таких випадках зробити попередній розрахунок складніше. Зазвичай оцінюють вартість, враховуючи всі етапи робіт:
- відключення комунікацій (електрика, вода, газ);
- розбирання даху, стін, перекриття та підлоги;
- вивезення бою та сміття;
- за необхідності — демонтаж фундаменту.
Вартість може коливатись від 2 млн. грн. до 4 млн. грн. і вище, залежно від висоти, планування будівлі, кількості поверхів, матеріалів, складності доступу та інших факторів.
Переваги замовлення демонтажу у компанії «Форест-Україна»
Під час замовлення послуг з демонтажу у компанії «Форест-Україна» клієнт отримує гарантії щодо якості проведення робіт та низку інших переваг:
- досвід та професіоналізм команди;
- використання сучасного обладнання та техніки;
- гнучкі умови співпраці;
- прозоре ціноутворення.
Якщо ви вирішили замовити демонтажні роботи в компанії «Форест-Україна», можете бути впевнені у дотриманні всіх норм і стандартів під час виконання навіть найскладніших процесів.
Демонтажні роботи — невіддільна частина будь-якого будівельного або ремонтного проєкту. Відповідальний підхід до їх планування та виконання забезпечує ефективність процесу. Професійні послуги компанії «Форест-Україна» значно полегшують завдання та гарантують високу якість виконання роботи. Якщо ви хочете отримати консультацію, плануєте демонтаж або готові зробити крок до оновлення простору, звертайтеся до компанії «Форест-Україна», заповнивши форму на сайті, дзвоніть за тел.: 067 361 07 07 або пишіть на Email: [email protected]!